Ledelsen

 

 


Adm. direktør/Managing Director

Claus Hansen

Telefon: (+45) 3997 1000

 

 


Commercial Manager
Martin Grum-Schwensen

Mobil (+45) 2010 4888
E-mail: martin@hansenco.dk

 

 


Marketing Manager

Jesper Glerup Damborg

Direkte telefon: (+45) 3997 1009
E-mail: damborg@hansenco.dk

 

 

Salgsteam

 

  

National Field Sales Manager
Henrik Mortensen

Mobil: (+45) 3169 0293
E-mail: henrik@hansenco.dk

Henriks Område 2022

 

 

 

 

Area Manager, Detail Sjælland + København
Simon Strøm

Mobil (+45) 3134 0588
E-mail: simon@hansenco.dk

 Paus Omraade  

Key Account Manager, HORECA Danmark
Anders A. Andersen


Mobil: (+45) 2327 4888
E-mail: anders@hansenco.dk
Anders Område Ny

 


Key Account Manager, Detail Danmark
Michael Olesen

Mobil: (+45) 5367 0060
E-mail: michael@hansenco.dk

Michael Ny 2022

 


Area Manager, Detail Midt & Vestjylland
Matias Ruby Andersen

Mobil: (+45) 5360 7595 
E-mail: mathias@hansenco.dk

Matias Område 2022  


Sales Striker, Detail Sjælland + København
Tobias Nellemann Lorenzen

Mobil: (+45) 3131 5127
E-mail: tobias@hansenco.dk

Paus Omraade   


Kundeservice

 

  

  


Logistikchef/Logistic Manager
Bente Franck Winther

Direkte telefon: (+45) 3997 1006
E-mail: bente@hansenco.dk

 

 

Bogholder/Finance
Alicia Pontoppidan

Direkte telefon: (+45) 3997 1007
E-mail: alicia@hansenco.dk

 

 

 

Indkøber
Angelica Wedin

Direkte telefon: (+45) 3997 1008
E-mail: angelica@hansenco.dk